Обрання Мороза - перемога антиукраїнських сил

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" розглядає обрання Олександра Мороза головою Верховної Ради України як перемогу реваншистських антиукраїнських сил. У цій ситуації вся політична відповідальність лягає на учасниках так званої "помаранчевої коаліції", в першу чергу на фракції "Наша Україна" і БЮТ, які мали передбачити такий розвиток подій, врахувати непомірні амбіції Мороза, що до того ж підживлювались окремими учасниками коаліції.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" неодноразово попереджало про неприпустимість призначення представників соціалістів на посади в Уряді, про неможливість створення будь-якої коаліції з соціалістами, про злочинну помилковість демократичних грищ з представниками колишньої окупаційної адміністрації, які сховались під "політичним дахом" СПУ.

Проте цю позицію ВО "Свобода" піддавали обструкції, а "Наша Україна" і БЮТ настійливо втовкмачували в голови українців, що соціалісти є "демократичною політичною силою", незважаючи на те, що саме соціалісти весь час послідовно проводили антиукраїнську політику, яка гальмувала становлення України як незалежної держави. Ще раз нагадуємо, що саме Мороз був керівником антиукраїнської "групи 239", саме Мороз шляхом утворення Соціалістичної партії допоміг компартійній номенклатурі уникнути відповідальності у 1991 р., саме Мороз був найбрутальнішим головою Верховної Ради за весь час її діяльності, саме Мороз вдруге привів Кучму до влади, створивши "канівську четвірку", саме Мороз пішов на відверту співпрацю з російською "Родіною" та її одіозним лідером, "героєм Тузли" - Рогозіним. І це не повний перелік фактів діяльності "найморальнішого політика".

ВО "Свобода" розглядає обрання Мороза як серйозну загрозу українській державності: його намагання впровадити російську мову як другу державну, його відверта промосковська позиція, його вірність ідеалам ката Української нації - Владіміра Лєніна. Навіть більше, вся діяльність Соціалістичної партії триває в руслі до російської імперської політики: СНД, ЄЕП, Московський патріархат тощо.

Коаліція, що утворилась внаслідок обрання Мороза головою Верховної Ради України є природною за своєю суттю: комуно-соціалісти об'єднались з виплеканими ними ж олігархами, кримінальними елементами, сепаратистами.

У зв'язку з обранням Олександра Мороза головою Верховної Ради України всі підписи, які поставили члени фракції Соціалістичної партії під коаліційною угодою, - фіктивні. У зв'язку з цим коаліційну угоду слід визнати фракціями БЮТ і "Наша Україна" такою, що не вступила в дію.

Вимагаємо від Президента України використати надане йому Конституцією України право розпуску Верховної Ради у зв'язку з тим, що протягом одного місяця у Верховній Раді не було сформовано коаліцію депутатських фракцій.

ВО "Свобода" завжди розглядало нав'язану Морозом-Кучмою-Януковичем-Медведчуком конституційну реформу, як крок до знищення Української держави, шляхом запровадження колективної безвідповідальності Верховної Ради в умовах періоду становлення держави. Свідченням позиції ВО "Свобода" є голосування голови партії Олега Тягнибока 8 грудня 2004 року проти законопроекту № 4180 та його підпис під поданням до Конституційного Суду України. Проте, зібрані підписи народних депутатів не були подані до Конституційного Суду і відповідальність за це лежить передусім на БЮТі.

ВО "Свобода" вважає, що єдиною легітимною владною інституцією є Президент України, який отримав владу безпосередньо від Українського народу і має усвідомити всю повноту відповідальності та вжити негайних заходів для збереження Української держави.

Першим кроком до цього має стати скасування конституційної реформи як такої, що не відповідає національним інтересам України, яку було прийнято з порушенням всіх процедур і не схвалено Українським народом.

Президент зобов'язаний розпочати процес очищення влади від посадових осіб, які становлять потенційну загрозу Україні: опублікувати списки агентів КГБ, які перебували або перебувають на державних посадах в Україні; ініціювати проведення люстрації, яка б забезпечила відсторонення від державних посад комуністів, кагебістів та кучмістів; провести кадрову революцію, метою якою є опертя на здорові національні сили та усунення з влади "любих друзів", іноземних радників і осіб із заплямованою репутацією.

Президент України зобов'язаний виконати головне гасло Майдану: "Бандитам - тюрми!", реалізація якого забезпечить наведення елементарного порядку в державі.

І головне, що забезпечить стабільність самостійності України - проведення дієвої національної політики, повернення України українцям.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" залишає за собою право згідно зі статею 5 Конституції України здійснювати заходи, спрямовані на захист Української державності, її державного ладу, суверенітету і територіальній цілісності, та закликає українців бути готовими активно підтримати наші дії.

Політвиконком ВО "Свобода"
www.tiahnybok.info